Třívrstvé lepené desky

Speciální lepené třívrstvé desky s originálním starým ručně opracovaným povrchem

Třívrstvá deska z masivu (převážně smrku, borovice a dubu) je na evropském trhu již známým výrobkem. Ovšem naše firma byla první v České republice, která použila na pohledovou stranu desek lamely ze starých ručně tesaných trámů a sluncem opálených prken. Tento povrch je se zárukou originální práce starých tesařských mistrů za přispění letitého působení deštů, větrů a slunce. Stáří použitého dřeva vždy převyšuje dvě stě let a je přes všechny pokusy o vyrobení replik této patiny nenapodobitelné. Možná i proto se tento výrobek těší velké oblibě a je velmi poptáván významnými architekty a staviteli po celé Evropě.


POPIS VÝROBKU

Základem desky je třívrstvý přes sebe lepený sendvič. Kdy vnější vrstvy jsou složeny z průběžných lamel lepených po délce. Střední vrstva je lepena příčně pod úhlem 90° proti vrstvám vrchním. Po slepení těchto vrstev v jeden celek vzniká pevná deska, velmi odolná proti průhybu a kroucení.


POUŽITÉ MATERIÁLY

Spodní a středová vrstva je vyrobena rovněž ze starých kvalitních trámů, jen je použit středový materiál nařezaný na lamely. Vrchní vrstva je tvořena již zmíněnými originálními lamelami, které kompletně vybírá, třídí a zpracovává naše firma. Tato vrstva je v konečné úpravě kartáčována, čímž vzniká specifický povrchový efekt s výraznou strukturou dřeva, zajímavou jak barevně, tak plasticky. Materiál pro výrobu získáváme ze starých historických objektů, kde je zárukou nádherná práce starých mistrů svého oboru.


TECHNICKÉ PARAMETRY

- tloušťka desek je volitelná od 24 do 50mm
- šířka desek je 1220mm
- délky jsou dodávány dle potřeb zákazníka od 1000 mm do 4500 mm
- desky jsou lepeny lepidlem Rakouské značky RAKOLL na desky do interiéru
- je použito speciální vodě odolné lepidlo RAKOLL GXL 4. do exteriéru dvousložkové lepidlo RAKOLLIT 280 + 14% RAKOLLIT Harter WS1


POUŽITÍ VÝROBKU

Tyto desky se používají pro interiéry i exteriéry jako pohledové obklady. Dnes už je možné desky vidět při výrobě nábytku, kuchyní, dveří, parapetů, ale i drobných bytových doplňků.


POVRCHOVÉ VARIANTY

Ručně tesané trámy, podlahová ošlapaná prkna, sluncem opálená prkna, v barvách:
stříbrná šedá, tmavě šedá, medově hnědá, tmavě hnědá, černá